Хибернација: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: wa:Fordoirmaedje d' ivier
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: oc:Ivernacion)
с (r2.7.2) (Бот Додава: wa:Fordoirmaedje d' ivier)
[[als:Winterschlaf]]
[[ar:إشتاء]]
[[bg:Хибернация]]
[[bs:Hibernacija]]
[[bg:Хибернация]]
[[ca:Hibernació]]
[[cs:Hibernace]]
[[uk:Сплячка]]
[[vi:Ngủ đông]]
[[wa:Fordoirmaedje d' ivier]]
[[vls:Wintersloap]]
[[zh:冬眠]]
5.636

уредувања