Разлика помеѓу преработките на „Розенбах (Герлиц)“

Одземени 8 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{about||the municipality in western Saxony|Rosenbach, Vogtland|people named Rosenbach|Rosenbach (surname)}} {{Infobox German location |image_photo ...)
 
с
{{about||општина во западна Саксонија|Розенбах (Фогтланд)}}
{{about||the municipality in western Saxony|Rosenbach, Vogtland|people named Rosenbach|Rosenbach (surname)}}
{{Infobox German location
|image_photo = Bischdorf kirche.jpg