Разлика помеѓу преработките на „Џон Доуленд“

Одземени 10 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: la:Ioannes Dowland)
с
 
{{multi-listen start}}
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Earl of Essex Galliard.ogg|title=ГалијардатаГалијарда на грофотЕрлот од Екекс (''The Earl of Essex Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Frog Galliard.ogg|title=ЖабјатаЖабја галијарда (''The Frog Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=John Dowland-Can She Excuse.ogg|title=Може ли таа да ми прости (''Can She Excuse'')|description=консорт со пеење|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen end}}