Разлика помеѓу преработките на „Хановер“

Одземени 3 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
[[Податотека:Hannover - Hauptbahnhof Eingangsportal 1.jpg|thumb|Споменик на [[Ернст Август I Хановерски|Ернст Август]], главната железничка станица]]
[[Податотека:Hannover Opernhaus.jpg|thumb|right|[[Покраинска опера Хановер|StaatsoperПокраинската Hanover]]опера („Покраинскана опера“)Хановер]] е сместена во класична оперска куќа од 19-от век.]]
[[Податотека:Marketchurchhannover.jpg|thumb|Marktkirche во Хановер]]
[[Податотека:Oldtownhallhannover.JPG|thumb|Старо градско собрание]]