Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Додадени 17 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: en:Felicity Huffman)
| birthname = ''Фелисити Кендал Хафман''
| birthdate = [[9_декември|9 Декември]] [[1962]]
| location = {{flagicon|USA}} Бедфорд, [[Њу Јорк]], [[САД]]
| spouse = [[Вилијам Х. Мејси]] (1997-)
| goldenglobeawards = '''Најдобра актерка - филм (драма)'''<br>2006, за филмот ''[[Трансамерика]] (Transamerica)''
153

уредувања