Разлика помеѓу преработките на „Шу“

Додадени 18 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: cs:Šu (bůh)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tr:Şu (mitoloji))
с (r2.7.1) (Бот Додава: cs:Šu (bůh))
[[ar:شو (إله)]]
[[az:Şu]]
[[bg:Шу (бог)]]
[[bo:ཧྲུའུ།]]
[[bs:Šu]]
[[br:Chou]]
[[bg:Шу (бог)]]
[[ca:Llista de personatges de la mitologia egípcia#S]]
[[cs:Šu (bůh)]]
[[da:Shu]]
[[de:Schu]]
86.434

уредувања