Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Zdravko“

с
Покана за Вики средба
(→‎Наградени сте!: Димитър Влахов)
с (Покана за Вики средба)
 
Мархаба, аркадаш! Гледам дека се интересирааш од Влахов, исто како мене. Какво ще кажеш да поправим заедно статията тука за него. Гледам многу работи се скриени сеуште за таа контроверзна личност каj вазе. Създава му се ореол на голем мъченик, какъвто всъщност не е. Со поздрав! [[User:Jingiby|Jingiby]] <small>([[User talk:Jingiby|разговор]])</small> 13:24, 25 декември 2011 (CET)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:03, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања