Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:RadiX“

с
Покана за Вики средба
с (Покана за Вики средба)
I've granted you the editor user rights. There has been a misunderstanding; the nomination/voting process was actually for granting ''reviewer'' user rights (for which you didn't ask). Sorry for the extra effort. Your contributions here will be appreciated. Best of luck. --[[Корисник:Brainmachine|Brainmachine]] ([[Разговор со корисник:Brainmachine|разговор]]) 22:48, 25 јуни 2011 (CEST)
:Thank you, Brainmachine (and MacedonianBoy). I've asked for editor user right, that's true. Such permission can be granted at administrators's discretion, as far as I know. From now on, I can mark constructive edits as patrolled. [[File:Face-wink.svg|20px]] [[User:Ruy Pugliesi|<span title="Ruy Pugliesi"><font face="Arial Rounded MT Bold">Ruy Pugliesi</font></span>]]<sup>[[User talk:Ruy Pugliesi|<span title="Talk">&#9701;</span>]]</sup> 04:30, 26 јуни 2011 (CEST)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:02, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања