Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Place Clichy“

с
Покана за Вики средба
(Ја заменувам страницата со '{{Babel|fr|en-4|mk-0}} I am '''Place Clichy''' from fr.wiki. * [[File:Flag of the United Kingdom.svg|22x20px|bord...')
с (Покана за Вики средба)
 
* [[File:Flag of the United Kingdom.svg|22x20px|border ]] You can leave me a message on my [[:en:User Talk:Place Clichy|English talk page]].
* [[File:Flag of France.svg|22x20px|border ]] Vous pouvez me laisser un message sur ma [[:fr:Discussion Utilisateur:Place Clichy|page de discussion en français]]
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:01, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања