Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:MacedonianBoy“

с
Покана за Вики средба
с (Покана за Вики средба)
::::''White Writer speaks...'' е ''Белиот писател зборува...'' или ''White Writer says...'' е ''Белиот писател вели...'' Одбери кое ти треба. Позз--<big><font face="Monotype Corsiva">[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup></font></big> 19:43, 19 февруари 2012 (CET)
:::::Благодарим! :) :) :) --<span style="text-shadow:grey 0.2em 0.2em 0.1em; class=texhtml">[[Корисник:WhiteWriter|БелиотПисател]] <sup>[[Разговор со корисник:WhiteWriter|зборува]]</sup></span> 19:50, 19 февруари 2012 (CET)
 
== Покана за Вики средба ==
На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете [[Википедија:Вики средба|тука]], односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. [[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 18:01, 1 март 2012 (CET)
941.847

уредувања