Expo Tel Aviv: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
{{coord|32|06|19|N|34|48|31|E|type:landmark|display=title}}
[[Податотека:The exhibition centre area.jpg|thumb|230px|right]]
 
На Израел'''Израелскиот трговски саемисаем и Конгресенконгресен центар''' се наоѓа вона Rokachбулеварот БулеварРокач во северниот дел на [[Тел Авив]], [[Израел]], во непосредна близина на [[Универзитетот во Тел Авив железничката станица]]. ОснованаОснован е во 1932 година, и истиот е домаќин дона 2 милиони посетители и меѓу 45 до 60 големи настани, годишно. ТааТој има 10 различни сали и изложбените сали и голем отворен простор.
 
== Надворешни врски ==
{{commons|Category:Israel Trade Fairs & Convention Center}}
*[http://www.fairs.co.il/index.php?language=eng ИзраелИзраелски трговски саеми и Конгресен центар]
 
{{Израел-никулец}}
 
[[cs:Tel Aviv Exhibition Centre]]