Полтавска Област: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Робот: Додава sco:Poltava Oblast
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Poltavako oblasta)
с (r2.7.2) (Робот: Додава sco:Poltava Oblast)
[[rue:Полтавска область]]
[[ru:Полтавская область]]
[[sco:Poltava Oblast]]
[[sk:Poltavská oblasť]]
[[sh:Poltavska oblast]]
21.521

уредување