Разлика помеѓу преработките на „Западна Европа“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.5.2) (Робот: Менува it:Europa occidentale
с (r2.7.2) (Робот: Менува fr:Europe de l'Ouest)
с (r2.5.2) (Робот: Менува it:Europa occidentale)
[[os:Ныгуылæн Европæ]]
[[is:Vestur-Evrópa]]
[[it:Europa Occidentaleoccidentale]]
[[he:מערב אירופה]]
[[jv:Éropah Kulon]]
9.281

уредување