Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Martinandovski“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{subst:добредојде|Kiril Simeonovski}})
 
с
*[[Википедија:Вашата прва статија|Како да создадете статија]]
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|Википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги Вашите пораки на [[Википедија:Страници за разговор|страниците за разговор]] со внесување на четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата [[Википедија:Прашања]], прашајте ме мене [[Разговор со корисник:Kiril Simeonovski|на мојата страница за разговор]], или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 21:51, 28 февруари 2012 (CET) <!-- Шаблон:Добредојде -->
----
Како член на проектот ФИНКИ, потребно е да ги додадете статиите кои сте ги уредувале во [[Википедија:ВикиПроект_-_ФИНКИ_2011-12#Список на статии|Списокот на статии]] на проектот.--[[User:Brest|brest]] <small>([[User talk:Brest|разговор]])</small> 03:00, 29 февруари 2012 (CET)