Разлика помеѓу преработките на „Негидалци“

Додадени 28 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: be:Негідальцы
(Создадена страница со: '''Негидалци''' (руски: ''негидальцы'', негидалски: ''элькан бэйэни...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Негідальцы)
{{народ-никулец}}
 
[[be:Негідальцы]]
[[de:Negidalen]]
[[en:Negidals]]
86.434

уредувања