Разлика помеѓу преработките на „Ратко Младиќ“

Додадени 246 бајти ,  пред 8 години
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Ratko Mladiç)
 
== Апсење ==
 
По вториот инфаркт на Генерал Ратко Младиќ сите документи за доказ дека тој не е надвор од законите му беа одземени од србската власт.
 
Генерал Ратко Младиќ е уапсен на 26 мај 2011 година во Лазарево кај [[Зрењанин]]. Веста за апсењето ја потврди председателот на Република Србија - Борис Тадиќ на прес конференција во Белград.
Анонимен корисник