Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски Лига куп на Англија“

с
r2.7.1) (Бот Додава: an:Copa d'a Liga d'Anglaterra
с (Карлинг куп преместена како Лига куп: станува збор за исто натпреварување но Лига купот има подолга традиција)
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Copa d'a Liga d'Anglaterra)
 
[[ar:كأس رابطة الأندية الإنجليزية المحترفة]]
[[an:Copa d'a Liga d'Anglaterra]]
[[bn:ফুটবল লীগ কাপ]]
[[be-x-old:Кубак Футбольнай Лігі]]
86.434

уредувања