Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Менува bg:Николай Мирликийски
с (r2.6.5) (Бот Додава: cy:Sant Nicolas)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува bg:Николай Мирликийски)
[[bn:সেইন্ট নিকোলাস]]
[[zh-min-nan:Sèng Nicholas]]
[[bg:НиколаНиколай Мирликийски]]
[[bar:Nikolaus vo Myra]]
[[bs:Sveti Nikola]]
126.439

уредувања