Разлика помеѓу преработките на „Бојана (река)“

Додадени 17 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: zh:布纳河
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Бојана (река))
с (r2.7.1) (Бот Додава: zh:布纳河)
[[Категорија:Реки во Албанија]]
 
[[bs:Bojana (rijeka)]]
[[bg:Бояна (река)]]
[[bs:Bojana (rijeka)]]
[[cs:Buna]]
[[de:Buna (Adriatisches Meer)]]
[[sh:Bojana]]
[[sv:Bunafloden]]
[[zh:布纳河]]
86.434

уредувања