Јован Скилица: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: ca:Joan Escilitzes
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: pt:João Skylitzes)
с (r2.6.5) (Бот Додава: ca:Joan Escilitzes)
[[Категорија:Историски извори]]
 
[[bg:Йоан Скилица]]
[[bs:Jovan Skilica]]
[[bg:Йоан Скилица]]
[[ca:Joan Escilitzes]]
[[cs:Ioannes Skylitzes]]
[[de:Johannes Skylitzes]]
3.985

уредувања