Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава zh-min-nan:Ká-luá
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: co:Évariste Galois)
с (r2.7.1) (Робот: Додава zh-min-nan:Ká-luá)
[[az:Evarist Qalua]]
[[bn:এভারিস্ত গালোয়া]]
[[zh-min-nan:Ká-luá]]
[[be:Эварыст Галуа]]
[[bg:Еварист Галоа]]
34.422

уредувања