Разлика помеѓу преработките на „Српско-бугарска војна“

с
r2.7.2+) (Робот: Менува fi:Serbian–Bulgarian sota
с (r2.7.1) (Бот Додава: fi:Serbian-Bulgarian sota)
с (r2.7.2+) (Робот: Менува fi:Serbian–Bulgarian sota)
[[ru:Сербско-болгарская война]]
[[sr:Српско-бугарски рат (1885)]]
[[fi:Serbian-BulgarianSerbian–Bulgarian sota]]
[[tr:Sırp-Bulgar Savaşı]]
[[uk:Сербсько-болгарська війна]]
126.432

уредувања