Разлика помеѓу преработките на „Мешан јазик“

Додадени 55 бајти ,  пред 8 години
с
Брзо додавање категорија Јазичен контакт (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: '''Мешан јазик''' или '''измешан јазик''' е јазик кој настанал преку мешање на два изво...)
 
с (Брзо додавање категорија Јазичен контакт (со користење на HotCat))
 
[[Category:Јазик]]
[[Категорија:Јазичен контакт]]
 
[[af:Mengtaal]]