Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува bg:Сидхарта Гаутама
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Менува bg:Буда Шакямуни)
с (r2.7.2) (Робот: Менува bg:Сидхарта Гаутама)
[[be-x-old:Гаўтама Буда]]
[[bi:Buddha]]
[[bg:Сидхарта Гаутама]]
[[bg:Буда Шакямуни]]
[[bo:བཅོམ་ལྡན་འདས།]]
[[bs:Gautama Buda]]
21.521

уредување