Разлика помеѓу преработките на „Фурнир“

Одземени 448 бајти ,  пред 9 години
Откажано уредување 2423038 од (94.100.107.56 | Разговор)
(Откажано уредување 2423038 од (94.100.107.56 | Разговор))
[[th:ไม้บาง]]
[[uk:Шпон]]
[[zh:薄片]]
Фурнирот се добива на 2 начини:Тој претежно се добива со кружно и вертикално лупење на трупците.
За ова ке учите во ппогорните оделенија.
Прво за да започнете да правите фурнир(ако веќе имате желба) тогаш прво да си го избришите газот!! Да светиии!!!
16

уредувања