2 (број): Разлика помеѓу преработките

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: tt:2 (сан)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава vep:2 (lugu))
с (r2.7.1) (Бот Додава: tt:2 (сан))
 
[[Категорија:Броеви]]
 
[[vep:2 (lugu)]]
 
[[ang:2 (ȝetæl)]]
[[tl:2 (bilang)]]
[[ta:2 (எண்)]]
[[tt:2 (сан)]]
[[te:రెండు]]
[[th:2]]
[[bug:2 (nomoro)]]
[[uk:2 (число)]]
[[vep:2 (lugu)]]
[[vi:2 (số)]]
[[vls:2 (getal)]]
86.434

уредувања