Разлика помеѓу преработките на „Црногорски јазик“

с
r2.7.2) (Бот Додава: fa:زبان مونته‌نگروئی
с (r2.7.1) (Бот Додава: az:Çernoqor dili)
с (r2.7.2) (Бот Додава: fa:زبان مونته‌نگروئی)
[[frp:Montènègrin]]
[[az:Çernoqor dili]]
[[bg:Черногорски език]]
[[bs:Crnogorski jezik]]
[[bg:Черногорски език]]
[[cs:Černohorština]]
[[co:Lingua montinigrina]]
[[es:Idioma montenegrino]]
[[eu:Montenegroera]]
[[fa:زبان مونته‌نگروئی]]
[[fr:Monténégrin]]
[[gl:Lingua montenegrina]]
5.636

уредувања