Разлика помеѓу преработките на „Цветници“

Додаден 121 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
:''За истоимениот фолк-фестивал видете [[Цветници (фестивал)|тука]]''
{{внимание}}
[[Податотека:Sv. Ilija Velgoshti cvetnici.JPG|250px|thumb|right|Торжественото влегување во Ерусалим - Цветници. Фреска во [[Црква „Св. Илија“ - Велгошти|црквата Св. Илија]] во [[Велгошти]]]]