Разлика помеѓу преработките на „Јужен Поларен Круг“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|-valign="top"
| {{Coord|66|34|S|65|44|W|type:country|name=Антарктик}}
! scope="row" | [[Антарктик]] – [[Антарктички Полуостров]], [[Греамова Земја]] и ледниот гребен [[ЛарсенЛарсенов (леденЛеден гребен)Гребен|ЛарсенЛарсеновиот Леден Гребен]]
| полагаат право {{ARG}}, {{CHL}} и {{UK}}
|-