Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: an:Republica Socialista d'Eslovenia
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Republica Socialista d'Eslovenia)
{{Социјалистичка Федеративна Република Југославија}}
 
[[an:Republica Socialista d'Eslovenia]]
[[bg:Социалистическа република Словения]]
[[bs:Socijalistička republika Slovenija]]
86.434

уредувања