Разлика помеѓу преработките на „Покраини во Сао Томе и Принсипе“

нема опис на уредувањето
[[File:Tp-mapSão Tomé and Príncipe.pngsvg|thumb|right|200px|Карта на Сао Томе и Принсипе на англиски јазик.]]
'''Покраините на [[Сао Томе и Принсипе]]''' се првостепената административна поделба на државата. Сао Томе и Принсипе се поделени на две покраини.