Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Ehrlich91“

== Избрани статии ==
Здраво. Мислам дека статиите се добри и јас би гласал да бидат избрани. Единствено нешто кое треба да се прошири е делот за климата во статијата за [[Хановер]], па ќе се нафатам да го преведам овој дел од Википедија на германски. Друга работа е што ако обете статии бидат избрани, голема ќе биде временската разлика меѓу нивното објавување, бидејќи подробно се однесуваат на иста тема. Слободно може да ги предложиш статиите за избрани.:) Поздрав.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 19:55, 8 февруари 2012 (CET)
 
== Хановер ==
{| class="messagebox standard-talk"
|-
|[[Податотека:Cscr-featured.svg|50п]]
|Статијата '''[[Хановер]]''', која Вие ја создадовте, проширивте и предложивте, го доби статусот „'''[[Портал:Избрана содржина|избрана статија]]'''“. Ве повикувам да напишете некоја друга статија, а доколку знаете веќе некоја постоечка која ги задоволува критериумите, слободно предложете ја.
|}
Секоја чест за целокупниот вложен труд во врска со статијата.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 23:16, 15 февруари 2012 (CET)