Пасха: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2+) (Робот: Додава diq:Pesax
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с r2.7.2+) (Робот: Додава ceb, lad, mn, simple; менува tl
с r2.7.2+) (Робот: Додава diq:Pesax
Ред 71:
[[vi:Lễ Vượt Qua]]
[[yi:פסח]]
[[diq:Pesax]]
[[zh:逾越節]]
43.100

уредувања