Таџичка азбука: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Робот: Додава ckb:ئەلفوبێی تاجیکی
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.5.4) (Бот Менува: fa:الفبای تاجیکی)
с (r2.7.1) (Робот: Додава ckb:ئەلفوبێی تاجیکی)
[[it:Alfabeto tagico]]
[[ru:Таджикская письменность]]
[[ckb:ئەلفوبێی تاجیکی]]
[[tg:Алифбои тоҷикӣ]]
[[tr:Tacik alfabesi]]
34.422

уредувања