Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Додадени 285 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
'''[[Оскар]]'''
* 2006: номинирана за „Најдобра актерка во главна улога“ -- ''Трансамерика''
 
 
'''[[Златен глобус]]'''
* 2006: '''освоила''', за „Најдобра актерка во филм (драма)“ -- ''Трансамерика''
* 2007: номинирана за „Најдобра актерка во телевизиски серии“ -- ''[[Очајни домаќинки]]''
 
 
'''[[Еми]]'''
* 2007: номинирана за „Најдобра актерка во комични серии“ -- ''[[Очајни домаќинки]]''
* 2005: '''освоила''', за „Најдобра актерка во комични серии“ -- ''[[Очајни домаќинки]]''
 
 
'''Screen Actors Guild Awards'''
* 2007: номинирана за „Најдобро одиграна улога во комични серии“ -- ''[[Очајни домаќинки]]''
 
 
== Надворешни линкови ==
* {{imdb name|id=0005031|name=Фелисити Хафман на IMDB}}
* [http://www.felicity-huffman.com/ Felicity Huffman Online]
* [http://www.tv.com/felicity-huffman/person/8192/summary.html Фелисити Хафман на Tv.com]
 
[[Категорија:Американски глумци]]
153

уредувања