Разлика помеѓу преработките на „Бургунди“

Додадени 24 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ar:برغنديون
с (r2.7.1) (Бот Додава: ro:Burgunzi)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ar:برغنديون)
 
[[als:Burgunder]]
[[ar:برغنديون]]
[[an:Burgundios]]
[[frp:Burgondos]]
[[br:Burgonded]]
[[bg:Бургунди]]
[[br:Burgonded]]
[[ca:Burgundis]]
[[cv:Бургундсем]]
86.434

уредувања