Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.dpism.org.mk/ Официјална страница на Друштвото на писателите на Македонија]
 
{{Мак-никулец}}
 
[[Категорија:Членови на ДПМ|*]]
 
[[bg:Дружество на писателите на Македония]]