Разлика помеѓу преработките на „Хиландар“

Додадени 199 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: bg:Хилендарски манастир)
{{наводи}}
 
[[Категорија:Света Гора]]
[[Категорија:Список на објекти заштитени од УНЕСКО]]
[[Категорија:ГрцијаЦркви од 12 век]]
[[Категорија:Српска Православна Црква]]
[[Категорија:Византиска архитектура]]
 
[[bg:Хилендарски манастир]]