Гаутама Буда: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Робот: Додава as:গৌতম বুদ্ধ
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: fiu-vro:Buddha)
с (r2.7.1) (Робот: Додава as:গৌতম বুদ্ধ)
[[ar:غوتاما بودا]]
[[an:Siddhartha Gautama]]
[[as:গৌতম বুদ্ধ]]
[[ast:Buda Gautama]]
[[az:Budda]]
34.422

уредувања