Разлика помеѓу преработките на „Хендрик Аверкамп“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Податотека:SCENEONICEA Scene on the Ice near a Town.jpg|мини|ЗабаваСцена на мразотмраз близу пиварница]]
[[Податотека:Hendrick Avercamp - Winter Landscape - WGA1082.jpg|мини|Зимска глетка на канал]]
'''Хендрик Аверкамп''' ([[хол.]] ''Hendrick Avercamp'', [[27 јануари]] [[1585]] - [[15 мај]] [[1634]])<ref>датум на [[крштевање]] и датум на [[погреб]]</ref> е сликар од [[Сликарство од Холандското Златно доба|„Златното доба“ на холандската уметност]].