Разлика помеѓу преработките на „Голем везир“

Додадени 47 бајти ,  пред 8 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: simple:Grand Vizier, ur:صدر اعظم
с (r2.7.2+) (Бот Додава: pnb:صدراعظم)
с (r2.6.5) (Бот Додава: simple:Grand Vizier, ur:صدر اعظم)
[[ro:Mare Vizir]]
[[ru:Великий визирь]]
[[simple:Grand Vizier]]
[[sk:Veľkovezír]]
[[sr:Велики везир]]
[[tr:Sadrazam]]
[[uk:Великий візир]]
[[ur:صدر اعظم]]
[[zh:大維齊爾]]
3.967

уредувања