Разлика помеѓу преработките на „Христо Саракинов“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: мини|десно|200п|Hristo Sarakinov.jpg во офицерска униформа '''Христо С...)
 
[[Податотека:Hristo Sarakinov.jpg|мини|десно|200п|HristoХристо Sarakinov.jpgСаракинов во офицерска униформа]]
'''Христо Саракинов''' бил македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член на [[Македонски комитет|Македонскиот комитет]], бугарски офицер и капетан.
== Биографија ==