Разлика помеѓу преработките на „C (програмски јазик)“

с
r2.7.2+) (Робот: Додава my:C (programming language)
с (Отстрането уредувањето на 77.29.5.192 (разговор), вратено на последната верзија на Luckas-bot)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава my:C (programming language))
[[be:C, мова праграмавання]]
[[be-x-old:C (мова праграмаваньня)]]
[[bg:C (език за програмиране)]]
[[bs:C programski jezik]]
[[br:Areg C]]
[[bg:C (език за програмиране)]]
[[ca:Llenguatge C]]
[[cv:Си (компьютер чĕлхи)]]
[[cdo:C ngṳ̄-ngiòng]]
[[mn:Си хэл]]
[[my:C (programming language)]]
[[nl:C (programmeertaal)]]
[[ja:C言語]]
126.593

уредувања