Разлика помеѓу преработките на „Ангола на Олимписките игри“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
||[[Летни олимписки игри 1980|1980 Москва]] || ||11||10 ||1 ||3 ||0 ||0 || 0|| 0|| -
|-
||[[Летни олимписки игри 1984|1984 Лос АнђелесАнџелес]] ||colspan="10" align=center bgcolor="honeydew"|''Ангола је бојкотовала игре''
|-
||[[Летни олимписки игри 1988|1988 Сеул]] || || 24 ||19 ||5 || 4 ||0 ||0 || 0|| 0|| -