Разлика помеѓу преработките на „Ангола на Олимписките игри“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Ангола на Олимпијада}} Ангола за првпат учествувала на [[Летни олимписки игри 1980|...)
 
 
==Спољашње везе==
*[http://www.coa-olympang.org/ ОК Анголена Ангола]
*[http://www.sports-reference.com/olympics/countries/ANG/ РезултатиРезултатите Анголена Ангола на ОИ]
 
{{Земји-учеснички на Олимписки игри}}
{{Државе учеснице ОИ}}
 
[[Категорија:Ангола на олимпијскимолимписките играмаигри]]
 
[[de:Olympische Geschichte Angolas]]