Разлика помеѓу преработките на „Битолско“

Додадени 330 бајти ,  пред 9 години
+ битолско млеко
с (Бот брише Шаблон: Без извори, страница за појаснување)
(+ битолско млеко)
* Регионот околу градот [[Битола]], [[Листа на населени места во Република Македонија#Битолски села|битолските села]] или пак територијата на [[Општина Битола]],
* [[Битолско пиво]], некогашно пиво кое се произведувало во [[Битолска пиварница|битолската пиварница]].
* [[Битолско млеко]], пастеризирано, пакувано, трајно млеко кое се произведува од [[Битолска млекарница|ИМБ-Битолска млекарница]], еден од најпознатите брендови на македонскиот пазар
 
{{појаснување}}