Народништво: Разлика помеѓу преработките

Додадени 202 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Во народњаштвото движење во Русија се обликуваат четири главни фракции (струи) - конзервативна, либерално-револуционерна, социо-револуционерна и анархистчка.
[[Категорија:Анархизам| Народњаштво]]
 
[[Категорија:Левичарски политички теории]]
[[Категорија:Политички теории]]
 
[[be:Народнікі]]