Разлика помеѓу преработките на „Ресторан“

Додадени 35 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: bn:রেস্তোরাঁ
с (r2.7.1) (Бот Додава: vi:Nhà hàng)
с (r2.7.1) (Бот Додава: bn:রেস্তোরাঁ)
[[ar:مطعم]]
[[az:Restoran]]
[[bn:রেস্তোরাঁ]]
[[be:Рэстаран]]
[[be-x-old:Рэстаран]]
[[bs:Restoran]]
[[bg:Ресторант]]
[[bs:Restoran]]
[[ca:Restaurant]]
[[cs:Restaurace (pohostinství)]]
86.434

уредувања