Разлика помеѓу преработките на „Александра Бурк“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: hu:Alexandra Burke)
| Name = Александра Бурк <br> Alexandra Burke
| Background = solo_singer
| Img = Alexandra Burke October 15, 2011.jpg
| Img_alt =
| Img_capt = Александра Бурк во октомври, 2011.
| Img_size = 100px200px
| Birth_name = Александра Имелда Сесилија Ивен Бурк
| Born = {{birth date and age|1988|8|25|df=yes}}<br>[[Лондон]], [[Англија]]