Разлика помеѓу преработките на „Малев“

Одземени 240 бајти ,  пред 8 години
→‎Флота: New Q400 will not arrive.
(префлување на некои зборови во минато време)
(→‎Флота: New Q400 will not arrive.)
|Европа, Азија, Блискиот Исток и Африка
|еден авион позајмен на [[Livingston Energy Flight]]
|-
|[[Боинг 767-200ER]]
|1
|185 (24/161)
|САД, Канада, Азија<br />
|Планирано е да биде исклучен од сообраќај во блиска иднина
|-
|[[Бомбардиер Q400]]
|72
|Европа
|-
|4 нарачки (2012), 4 опции (2013)
|-
|}
Анонимен корисник